top of page

Betonová stěrka: Využití a co to vlastně je?

Aktualizováno: 6. 5. 2021

Šedá barva a k ní jednoduché doplňky - nyní oblíbená varianta při ladění interiéru.

Betonová stěrka splňuje tento požadavek a jde ladit téměř se vším, co Vás napadne. Proto se v poslední době těší takové oblíbenosti.


Jedná se o druh omítky, který je velmi podobný benátskému štuku, ale není to totéž.


Betonová stěrka vs. benátský štuk: Co z toho vybrat?

Betonová stěrka se nanáší v silnější vrstvě oproti benátskému štuku, je tvrdší a voděodolná. Je tedy velmi náročné tuto stěrku poničit. Proto je vhodná do koupelen (např. sprchový kout), za kuchyňskou linku, na stěnu nebo na podlahu. Lze z ní tvořit různé imitace - betonu, kamenů a mnohobarevné variace. Konečná povrchová úprava má několik variant, např. lesklý vzhled, matný, zrnitý, aj.


Benátský štuk se nanáší v tenké vrstvě (1mm) a je náchylný k poškrábání či jinému poškození (např. polití). Není tedy vhodný do koupelen nebo kuchyní. Povrch je velmi lesklý, hladký a má charakteristické mramorování. Nanáší se ve 3 vrstvách a je tedy i časově náročnější oproti variantě stěrky. Opět jde vybírat z mnoha barevných variací. Konečný výsledek lze upravit voskem a povrch bude také voděodolný.Oba materiály jsou přírodní, na bázi vápna s drceným mramorem. Díky svému vápenitému základu odolávají materiály plísním a bateriím. Většina současných materiálů používaných v interiéru vylučují chemikálie do vzduchu řadu let.

Stojí tedy za zvážení, zda na místech, kde se dá snížit výskyt chemických materiálů, nevyužít právě tuto ekologickou variantu. Navíc výsledek vypadá nádherně!


TIP: Betonová stěrka je odolná, téměř nezničitelná, ekologická, minimální výskyt plísní a bakterií a navíc skvěle vypadá. Využít se tedy dá ve sprchovém koutu nebo za kuchyňskou linkou (namísto věčného „drhnutí“ spár u obkladu).

109 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page